ATKLĀJ ĢEOVIETAS ZEMGALĒ UN ZIEMEĻLIETUVĀ!

Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti

Ir izstrādāts tūrisma maršruts un brošūra “Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā! Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti.”, kur ietverti 120 dabas objekti, sākot no  izteiksmīgajām Skaistkalnes karsta kritenēm Bauskas novadā un teiksmainās Staburaga klints Aizkraukles novadā līdz pat Lietuvas garākajam un iespaidīgākajam Žagares oss un daudzajām alām un karsta kritenēm pie Biržiem.

Gluži vienalga, vai esat „dabas bērni”, kas ar to uzauguši, bērnībā skraidot pa tuvējām pļavām, brīvi domājošie, kas labprāt iepazīst ko jaunu, paplašina savu horizontu un brīvdienās gluži vienkārši grib izbraukt no pilsētas, vai piedzīvojumu meklētāji, kas apzināti vēlas sevi izaicināt, – daba spēs piedāvāt atbilstošu izklaidi katram no jums!

Galvenais ir atcerēties – ar dabu jāprot sadzīvot un arī tai ir savi likumi. Tāpēc, lai kādu scenāriju esat iecerējuši savai atpūtai, pirms došanās tajā vēlams ne tikai izvēlēties apskates objektus un maršrutus, bet arī iepazīties ar konkrētās vietas apstākļiem, bīstamību, uzvedības noteikumiem un ņemt vērā brīdinājumus.

Brošūru digitālās versijas iespējams lejupielādēt:

Lai skaista, droša un patīkama dabas baudīšana! Saudzējiet un novērtējiet dabas dāsnumu un atvērtību pret jums, atdarot ar to pašu!

Zemgalē, lai potenciālos ceļotājus tuvinātu ģeotūrisma jaunā maršruta izpētei, sagatavoti divi saturā un formā viegli uztverami video rullīši. Divi vietējie jaunekļi - Oto un Leo aicina doties īsā, bet interesantā un draiskā ceļojumā pa Zemgales ārēm, mežiem un upēm, jo, kā paši atzīst, apnicis sēdēt uz dīvāna.

Noskaties kā stāsta varoņiem kuriozi gājis gleznainajās un unikālajās Zemgales ģeovietās:

Vēl var paspēt apmeklēt sev neatklātās vietas Zemgalē, jo Zemgalē vēl ir daudz ko redzēt!

Arī tu vari kļūt par Zemgales dabas draugu!

Aktivitātes tika organizētas ar Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr. LLI-483 “Unikālo ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā/ GEOTOUR” atbalstu