Remigrācija

VARAM projekts “Reģionālais koordinators remigrācijas veicināšanai”

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju samazinājums, remigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts – ministriju līmenī, bet būtiska ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu.

Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par darba un dzīves iespējām Latvijā. Būtiski, ka tā nav vienkārši aptauja par remigrantu vajadzībām – koordinatoriem būs jāuztur regulārs un atkārtots kontakts ar potenciālajiem remigrantiem, kā arī jāveido personiska pieeja.

Koordinatori sniedz informāciju par:

  • pašvaldību pakalpojumiem, īpaši par ģimenēm ar bērniem, piemēram, bērnudārzu un skolu pieejamību un atbalstu tam;
  • dzīves vietu – pieejamo privāto un pašvaldības dzīvojamo fondu, ko var piedāvāt potenciālajiem remigrantiem (atbilstoši to specifikai);
  • uzņēmējdarbības iespējām un darba iespējām, kas tiek sagatavots sadarbībā ar iesaistītajām institūcijām kā vienots piedāvājums.

Ģimenes ir būtiska remigrācijas projekta mērķauditorija, tādēļ plānots veidot informatīvo platformu par ģimenēm pieejamiem pakalpojumiem, izmantojot jau esošo interneta vietni www.vietagimenei.lv vai www.paps.lv. Tajā jau šobrīd ir apkopoti pašvaldību atbalsta pakalpojumi (PAPS) ģimenēm ar bērniem. 

 

Zemgales reģiona koordinatore

Anete 134x107 ANETE SPALVIŅA

Anetei ir pieredze dažādu projektu vadībā, izstrādē un realizācijā. Anetes darba pieredze ir saistīta ar dažādām mārketinga aktivitātēm un sadarbības partneru meklēšanu un atrašanu. Līdz šim viņa ir ieguvusi augstāko izglītību ekonomikā ar specializācijas virzienu - reģionālā attīstība un pārvalde. Anetes zināšanas par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem lieti noderēs arī remigrantiem būtisku, praktisku jautājumu kārtošanā, kas saistīti ar atgriešanos uz pastāvīgu dzīvi Zemgalē. Anetei ir pieredze saskarsmē ar diasporas latviešiem un viņu aktuālajām problēmām un šķēršļiem, kas traucē atgriezties Latvijā. Viņai ir svarīgi, lai katrs remigrants, kurš vēlas atgriezties Latvijā, rastu atbildi uz sev neskaidru jautājumu.

 

Ja ir interese par citu reģionu, tad ir iespēja sazināties ar kādu no reģionālajiem koordinatoriem:

  • Kurzemē Agnese Berģe, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 20478252;
  • Rīgā Daina Šulca, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tālr. 26614179;
  • Vidzemē Ija Groza, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 29287585;
  • Latgalē Astrīda Leščinska, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 65423801.
6
78
910