Tūrisma brošūru saimei pievienojies jauns, unikāls materiāls, kas ceļotgribētājiem pavērs iespēju iepazīt un apmeklēt ģeovietas jeb vietas, kur vislabāk baudīt dabas dažādību un varenību.
Ir izstrādāts tūrisma maršruts un brošūra “Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā. Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti”. Brošūrā ietverti 120 dabas objekti - izteiksmīgās Skaistkalnes karsta kritenes* Bauskas novadā un teiksmainās Staburaga klints Aizkraukles novadā līdz pat Lietuvas garākajam un iespaidīgākajam Žagares oss** un daudzajām alām un karsta kritenēm pie Biržiem, un daudzi citi.
Brošūra noderēs, gan „dabas bērniem”, kas uzauguši, bērnībā skraidot pa tuvējām pļavām, gan brīvi domājošiem, kas labprāt iepazīst ko jaunu, paplašina savu horizontu un brīvdienās gluži vienkārši grib izbraukt no pilsētas, gan piedzīvojumu meklētājiem, kas apzināti vēlas sevi izaicināt, – daba spēs piedāvāt atbilstošu izklaidi ikvienam. Brošūra būs lielisks palīgs sava nākamā ceļojuma plānošanai, jo daba var būt tik daudzveidīga. Tā piedāvā gan vienkārši skaistu skatu baudīšanu, gan atpūtas un piknika iespējas labiekārtotos un speciāli tam paredzētos laukumos. Baudīt dabu var arī aktīvākā braucienā ar velo vai laivām, pa dažādiem īpaši iezīmētiem maršrutiem.
Galvenais atcerēties – ar dabu jāprot sadzīvot un arī tai ir savi likumi. Tāpēc, lai kādu galamērķi izvēlētos savai atpūtai, pirms došanās vēlams ne tikai izvēlēties apskates objektus un maršrutus, bet arī iepazīties ar konkrētās vietas apstākļiem, bīstamību, uzvedības noteikumiem un ņemt vērā brīdinājumus. Šāda informācija arī atrodama jaunajā brošūrā.
Brošūrā pieejama Zemgales plānošanas reģiona mājaslapā zemgale.lv: Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā! Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti.”, kā arī iestādes sociālo tīklu kontos. Seko līdzi informācijai un ieplāno savu nākamo piedzīvojumu!
Brošūra sagatavota Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam atbalstītā projekta nr. LLI-483 “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā / GEOTOUR” ietvaros.
Projekta kopējais finansējums ir 649 972, 08 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 552 476,24 eiro.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
* Piltuvveida ieplaka Zemes virsmā, kas radusies, iebrūkot pazemē izskalotiem iežiem, raksturīga ģipša un karbonātiežu izplatības rajoniem
** Vaļņveida paugurs (parasti šaurs, garens) vai pauguru virkne, kas sastāv galvenokārt no ledāja kušanas ūdeņu straumju veidotiem smilts, grants un oļu nogulumiem