Izstrādāta unikāla ceļojumu karte, kas ietver 240 militārā mantojuma vietas visās trīs Baltijas valstīs, tostarp bāzes, bunkurus, kauju un piemiņas vietas, muzejus un pieminekļus. Aicinām iepazīties ar šo karti un izzināt Latvijas un Baltijas militāro mantojumu!
Lai vēsturi saglabātu apziņā, daudzas militārā mantojuma vietas mūsdienās pielāgotas tūrismam, piedāvājot modernas ekspozīcijas, aizraujošas pieredzes un stāstus. Lai neapjuktu un vieglāk atrastu objektus, kas stāsta par mūsu vēsturi un militāro mantojumu, talkā nāks ceļojumu karte. Zemgales plānošanas reģions kopā ar projekta “Military Heritage II” partneriem apkopojis informāciju par tūrisma objektiem, kas saistīti ar militāro mantojumu. Projekts aptver laika posmu no Pirmā pasaules kara sākuma līdz mūsdienām.
Kartē atzīmētas 240 militārā mantojuma vietas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā - bijušās militārās bāzes, krasta apsardzes būves, mežabrāļu bunkuri, kauju vietas, muzeji, kolekcijas, ekspozīcijas, pieminekļi un piemiņas vietas. Katrai vietai norādīts vēstures posms, ar kuru tā iepazīstina, nosaukums, adrese un tālruņa numurs. Vairākām vietām, kas apskatāmas dabā, piemēram, kauju un piemiņas vietām vai kādreizējām militārajām būvēm, adrese un tālruņa numurs neeksistē. Taču, plašāku informāciju iespējams iegūt arī vietnē militārā mantojuma tūrisma tīmekļa vietnē - https://militaryheritagetourism.info/lv Tā regulāri tiek papildināta ar jauniem objektiem, aprakstiem un fotogrāfijām, kas ļauj padziļināti iepazīt apmeklēto vietu vēsturi.
Ja vēlies iepazīt Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās esošos militārā mantojuma tūrisma objektus, dodies uz tuvāko tūrisma informācijas centru un saņem savu karti vai arī izpēti un veido savu nākamo maršrutu, iepazīstoties ar digitālo materiālu vietnē: https://militaryheritagetourism.info/lv/info/publications Kartes pieejamas latviešu, angļu, lietuviešu un vācu valodā.
Projekts nr. LL-00052 "Baltijas militārā mantojuma tūrisma produkta paplašināšana Lietuvā un Dienvidlatvijā /Military Heritage II” tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027.gadam ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 641 927,48 EUR (t.sk. Zemgales plānošanas reģiona finansējums - 107 000 EUR). Vairāk par projektu iespējams uzzināt: https://ej.uz/MilitaryHeritageII
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions, un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības oficiālo nostāju.