Erasmus+ LINK Projekts Link Projektu jaunumi
link1
Līdzfinansē ES lofo

21. februārī Jelgavā, LIAA pārstāvniecības telpās, norisinājās noslēdzošā kopienas tikšanās, kas pulcēja jauniešus un atbalsta organizāciju pārstāvjus, lai kopīgi izvērtētu līdz šim paveikto un noteiktu nākamos soļus. Tikšanās mērķis bija apkopot pieredzi un ierosinājumus, kā arī turpināt attīstīt sadarbību, lai sniegtu jauniešiem efektīvu atbalstu.

Projekts “LINK” tuvojas noslēgumam. Tā īstenošanas laikā ir aizvadīti vairāki kopienas tikšanās pasākumi, kuros jaunieši un dažādu organizāciju pārstāvji tikās, lai risinātu dažādas situācijas un apspriestu iespējamos risinājumus, ieklausoties abās pusēs. Kopienas tikšanās galvenais mērķis ir stiprināt savstarpēju atbalstu un iepazīstināt ar pakalpojumiem, kas tiek piedāvāti jauniešiem Jelgavas pilsētā un novadā.

Arī šajā noslēdzošajā pasākumā tika risināti svarīgi jautājumi, tostarp sadarbības resursu karte, kas palīdzēs vienot resursus un atbalstu jauniešiem. Apspriesti rezultāti un izmaiņas, kas notikušas līdz šim un kas vēl jāuzlabo. Jaunieši attīstīja ideju organizēt “Resursu tirgu” , kuru plānots pilotēt vienā no Jelgavas novada vai pilsētas skolām aprīlī. Tāpat tika apzinātas mācību iespējas, kas piedāvā jaunas zināšanas un praksi, lai risinātu dažādas sociālās problēmas.

Pasākumā piedalījās pārstāvji no dažādām organizācijām, kas sniedz atbalstu jauniešiem Jelgavas pilsētā un novadā, kā arī 10 jaunieši no vietējām skolām, lai aktīvi iesaistītos un uzzinātu vairāk par iespējām īstenot savas idejas un risināt aktuālas problēmas.

Viena no pasākuma moderatorēm, Egita Matulēna, atzīmē, ka ceļā uz galveno notikumu aprīlī ir svarīgi ņemt vērā, ka, radot kaut ko jauniešiem, ir jāieklausās viņu vajadzībās un viedokļos, jo tie ir vērtīgi un svarīgi. Ikvienam ir jāiznāk no komforta zonas, lai radītu kaut ko jaunu. Sadarbība starp organizācijām ir būtiska, jo tā palīdz labāk izzināt mērķgrupas vajadzības. Visbeidzot, būt atvērtiem un gataviem mācīties – nav jāzina viss, svarīgi ir klausīties un ieklausīties citos. Paldies visiem dalībniekiem par aktīvo līdzdalību un iesaisti! Šī tikšanās bija vērtīgs solis, lai turpinātu attīstīt sadarbību un sniegtu jauniešiem nepieciešamo atbalstu viņu ideju un izaicinājumu risināšanā. Ceram uz vēl ciešāku sadarbību nākotnē!

Savukārt Zemgales plānošanas reģiona projektu vadītāja Ieva Zeiferte atzīmē: “Interese par šo piedāvājumu norāda uz risināmās problēmas aktualitāti, un piedāvātais formāts (neformālās izglītības metodes) ir pieņemams visām iesaistītajām pusēm – inovācija ir radusies.” Tāpat izsakām īpašu pateicību Egitai Matulēnai un Dacei Vīpulei-Kuļikai par pasākuma vadīšanu un moderēšanu.

Papildus tam aicinām izmantot projekta “LINK” sniegto iespēju piedalīties mācību programmas “Mācību un inovāciju laboratorijas” pilotprojektā! Iepazīstieties ar Eiropā atzinību guvušām pieejām sociālo problēmu risināšanā! Pabeidzot programmu, saņemsiet apliecinājumu un praktiskas zināšanas savai organizācijai. Reģistrējieties šeit: https://linklearning.online/learning-programme. Mācību programma pieejama latviešu valodā. Tās apguvei līdzšinējie dalībnieki veltījuši 1-5 stundas.

 

link1

Projekta “Mācību un inovāciju sadarbības tīkls” mērķis ir izstrādāt un īstenot “Mācību un inovāciju laboratorijas” modeli jeb integrētu pieeju uz cilvēku vērstu veselības un/vai sociālo pakalpojumu sniegšanu Zviedrijā, Norvēģijā, Latvijā, Slovēnijā, Serbija, Spānijā. Vairāk par projektu LINK / “Mācību un inovāciju sadarbības tīkls”/„Learning and Innovation Network”

 

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions, un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības oficiālo nostāju.