Zemgales Plānošanas reģionā, vadošā partnera Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.-2020. gadam atbalstītā projekta LV-RU-020 “Pleskavas un Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un veicināšana caur pārrobežu sadarbību” (SMEPRO) ieviešanā, 14. novembrī Jelgavā norisinājās mācības Zemgales plānošanas reģiona un Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības atbalsta speciālistiem Latvijas un Krievijas mazo un vidējo uzņēmēju pārrobežas sadarbības veicināšanai.
Mācību mērķis ir stiprināt projekta partneru uzņēmējdarbības atbalsta centru tehniskās un profesionālās spējas, paaugstināt spēju konsultēt, vadīt, atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus abu reģionu pārrobežu sadarbībai. 14. novembra mācību tēma bija Latvijas - Krievijas robežas šķērsošana, pievēršoties vīzu sistēmām un to saņemšanas kārtībai.
Mācības atklāja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Šengenas nodaļas vadītāja Nora Balode, kura klātesošos iepazīstināja ar Šengenas vīzu saņemšanas kārtību Krievijas pilsoņiem ieceļošanai Latvijā. Mācību apmeklētāji varēja uzzināt, kur Krievijas Federācijas pilsoņiem vērsties vīzu saņemšanai, kādi dokumenti nepieciešami, kā arī uzzināt vērtīgus ieteikumus drošai ceļošanai.
Mācību programmu turpināja Inese Pučeta, Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļas vadītāja, un Inese Allika, Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadošā klientu apkalpošanas speciāliste, informējot sanākušos par ielūgumiem (dokumentu, kurā uzaicinātājs uzņemas Imigrācijas likumā noteiktās saistības attiecībā uz ārzemnieku, kuru viņš uzaicinājis uzturēties Latvijas Republikā), to noformēšanas procedūru un uzaicinātāja atbildību.
Savukārt mācību programmu noslēdza Viktors Safarovs, Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā atašejs, kurš informēja par vīzu sistēmu Latvijas Republikas pilsonim, pastāvīgam iedzīvotājam vai grupām, dodoties uz Krievijas Federāciju, Pleskavas vai Pēterburgas apgabalu.
Projekta “SMEPRO” mērķis ir kā Zemgalē, tā Pleskavas apgabalā meklēt un atrast tādus mazos un vidējos uzņēmumus, kas ieinteresēti savstarpēji sadarboties, apmainīties ar pieredzi, papildināt zināšanas un vairot eksportspēju, pārzinot un ievērojot abās kaimiņvalstīs pastāvošo likumdošanu un normatīvās prasības.
Projekta ieviešana ilgs no 01.07.2019-30.06.2021., un tā kopējais finansējums ir 249 996,04 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums 90% apmērā ir 224 996,44 eiro.
Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīgs Zemgales Plānošanas reģions un tā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.